Daas System Czestochowa
Tel. 34 322 68 76 lub 602-189-820 (kontakt − mapa) Śląskie − Opolskie − Łódzkie − Świętokrzyskie
DAAS SYSTEM
O firmie Skontaktuj sie z nami Zadaj pytanie Kontakt Gadu-Gadu

Zadaj pytanie on-lineZadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

NASI PARTNERZY

Posnet Częstochowa Novitus Częstochowa Elzab Częstochowa Innova Częstochowa Kasy dla Lekarzy Obsługa Informatyczna Magazyn Ping-Pong Oprogramowanie dla Hoteli  Obsługa Informatyczna Pracownia Reklamy Kasa Fiskalna dla Klubów Sportowych

FORMULARZE / DRUKI DO POBRANIA
<< strona główna
Druki zgłoszeniowe instalacji kas i drukarek fiskalnych do US:
POBIERZ: Zgłoszenie do US o planowanej liczbie instalowanych kas fiskalnych.

POBIERZ: Zgłoszenie instalacji kasy fiskalnej przez podatnika.

POBIERZ: Wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kasy dla nie-VATowców.

Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia fiskalnego, kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej:

1) Nowi podatnicy 2015 - które branże mają obowiązek fiskalizacji ? Obowiązek stosowania kas rejestrujących dotyczy firm, które sprzedają towary i usługi klientom detalicznym, tj. na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolnikom zryczałtowanym. Na podstawie Rozporządzenia obowiązek stosowania kas rejestrujących w 2015 r. wystąpi, bez względu na osiągany obrót, w przypadku podatników świadczących usługi:
• prawnicze (z wyłączeniem notariuszy);
• doradztwa podatkowego (szczegółowo punkt 15.)
• w zakresie opieki medycznej przez lekarzy i lekarzy dentystów;
• naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania);
• w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów;
• w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów;
• związanych z wyżywieniem, świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne (również sezonowo) oraz usług przygotowywania żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering);
• fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne;

2) Urządzenie nowej, czy starej generacji ? Warto sprawdzić u sprzedawcy, czy oferowana kasa (drukarka) fiskalna jest urządzeniem nowej generacji ? W jaki sposób realizowany jest zapis kopii paragonów: drukowane na dodatkowej rolce papieru, czy zapisywane na karcie SD ? Zaletą urządzeń nowej generacji z zapisem elektronicznym na karcie SD jest brak kłopotu z przechowywaniem rolek papieru przez okres 5 lat od wydruku i zmniejszenie zużycia papieru. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu, kłopotu, papieru powinnyśmy wybrać urządzenie z elektroniczną kopią paragonów E (EJ) / SD.

3) Kasa fiskalna, czy drukarka fiskalna ? Jak wybrać właściwy dla specyfiki działania firmy rodzaj urządzenia: kasa fiskalna, czy drukarka fiskalna ?

Kasa Fiskalna jest urządzeniem pracującym samodzielnie. Posiada zaprogramowane wszystkie towary, usługi i ich ceny. Nie wymaga stałego podłączenia z komputerem, pracuje samodzielnie. Cześć bardziej rozbudowanych urządzeń posiada możliwość odczytania ilości sprzedanego towaru do programu magazynowego zainstalowanego na komputerze. W/w funkcja pozwala na pełną kontrolę stanów magazynowych.

Drukarka Fiskalna jest urządzeniem wymagającym stałego podłączenia do komputera i programu magazynowego. Jest to w zasadzie urządzenie bezobsługowe, sterowane wyłącznie komputerem. Idealne rozwiązanie dla firm opierających swoją pracę na komputerowym programie zarządzającym gospodarką magazynową.

4) Łatwa, czy trudna w obsłudze ? Polecamy poprosić sprzedawcę o prezentację sposobu programowania nowego towaru, dodawania kasjerów, wykonywania raportów. Kasy fiskalne starszej generacji posiadają mało przyjazne dla użytkownika funkcje obsługi. Czy z obsługą zakupionej kasy fiskalnej poradzi sobie każdy użytkownik i do zaprogramowania nowych towarów, usług nie będzie konieczności korzystania z instrukcji obsługi, wezwania serwisanta lub podłączenia urządzenia do komputera i programu serwisowego ?

5) Wyświetlanie nazw towarów i usług ? Ważnym pytaniem jest, czy w trakcie prowadzenia sprzedaży na kasie fiskalnej wyświetlane są czytelne nazwy aktualnie sprzedawanego towaru ? Jest to bardzo przydatna funkcja ułatwiająca poruszanie się po bazie towarowej oraz sprawdzania cen towarów zaprogramowanych w kasie.

6) Wyświetlacz ósemkowy, czy alfanumeryczny ? W jaki typ wyświetlacza wyposażona jest kasa fiskalna ? Jeśli jest to tzw. wyświetlacz numeryczny, ósemkowy (8888888888) należy liczyć się z trudną obsługą sprzedaży i programowania. Kasy nowej generacji wyposażane są w wyświetlacze alfanumeryczne, dzięki którym tekst wyświetlany jest czytelnie dla użytkownika. Warto poprosić sprzedawcę o prezentację sposobu poruszania się po funkcjach sprzedaży i programowania kasy.

7) Czy kupić kasę na aukcji, czy lokalnie ? Czy firma oferująca kasy i drukarki fiskalne posiada autoryzację producenta ? Zakup kasy lub drukarki fiskalnej wiąże się z przypisaniem urządzenia tylko do jednego autoryzowanego serwisu. Kupując kasy i drukarki fiskalne w sklepach z odległych regionów polski należy wziąć po uwagę koszty ich obsługi serwisowej. Każde urządzenie fiskalne, zgodnie z aktualnymi przepisami wymaga przeglądu technicznego wykonanego przez autoryzowany serwis minimum jeden raz na 24 miesiące. Przeniesienie serwisu do punktu w innym mieście wiąże się z opłatami pobieranymi przez producenta kasy w wysokości od 123,- do 185,- za jedno urządzenie.

8) Zakup kasy używanej ? Jeśli bierzemy pod uwagę zakup używanej kasy lub drukarki fiskalnej sprawdźmy u sprzedającego, czy w urządzeniu został wymieniony moduł fiskalny i czy posiada ważną homologację producenta ? Niezbędnym dokumentem będzie kopia protokołu wydanego przez właściwy urząd skarbowy i potwierdzenie wymiany modułu fiskalnego wydane przez producenta kasy. Moduł fiskalny przypisany jest dożywotnio do jednego użytkownika (numeru NIP), a jego wymiana to wydatek w wysokości 50-70% wartości nowego urządzenia. Należy również koniecznie sprawdzić ważność legalizacji urządzenia u producenta kasy, którego okres w zależności od modelu wynosi około 3 lat od daty homologacji.

9) Gotowość na walutę EURO ? Decydując się na zakup urządzeń fiskalnych sprawdźmy, czy posiadają funkcję przełączenia na sprzedaż w walucie EURO. Nie należy mylić możliwości sprzedaży w różnych walutach z EUROFISKALIZACJĄ ! W nowej generacji urządzeniach fiskalnych zgodnie z prawem przełączenie na sprzedaż w walucie EURO odbywa się jednorazowo i nieodwracalnie. Funkcja powinna być uruchomiona tylko w przypadku wprowadzenia w Polsce podstawowej waluty EURO.

10) Łatwa wymiana papieru ? Warto poprosić sprzedawcę o prezentację sposobu wymiany papieru ? Jest to ważna czynność, którą zwykle sprzedawca musi wykonywać szybko. Najprostszym, aktualnie stosowanym w urządzeniach nowej generacji mechanizmem jest tzw. mechanizm wrzutowy, nie wymaga on przeciskania papieru przez trudno dostępne rolki napędu.

11) Funkcja kontroli stanów magazynu ? Jeśli planujemy kontrolę stanów magazynowych za pomocą komputera sprawdźmy, czy kasa fiskalna posiada funkcję współpracy z programami magazynowymi ? Należy zwróć również uwagę na maksymalną ilość programowanych towarów. Średnia ilość kodów towarowych małego sklepu, w którym prowadzona jest sprzedaż za pomocą czytnika kodów kreskowych to często liczba przekraczająca 3000 towarów. W średnich sklepach liczba programowanych kodów powinna wynosić minimum 10000 PLU, a dla sklepów samoobsługowych polecamy urządzenia powyżej 15000 PLU

12) Jaka kasa do sprzedaży w terenie ? Jeśli szukamy kasy fiskalnej stosowanej w sprzedaży obwoźnej warto sprawdzić, czy urządzenie posiada możliwość samodzielnego ładowania akumulatora ? Taka funkcja pozwala na zakup kilku akumulatorów i ładowania ich zamiennie bez przerwy w pracy urządzenia.

13) Czy warto kupić najtańsze urządzenie ? Wybierając między jakością, a ceną kas (drukarek) fiskalnych warto zwrócić uwagę, że przy zakupie pierwszych urządzeń fiskalnych w firmie otrzymujemy zwrot z właściwego Urzędu Skarbowego w wysokości 90% poniesionego wydatku (maksymalna kwota zwrotu za jedno urządzenie to 700,-). Decydując się na zakup urządzeń poniżej kwoty 800,- netto automatycznie zmniejszamy kwotę refundacji z US. Przykładowo: kupując urządzenie za 600,- netto otrzymamy refundację w wysokości 540,- (tracimy 160,- z możliwie maksymalnego zwrotu).

14) Czy otrzymamy zwrot za większą ilość urządzeń ? Warto przed zakupem pierwszego urządzenia zaplanować rozwój firmy, czyli docelową ilość potrzebnych kas i drukarek fiskalnych. Deklarując instalację kilku kas w jednej firmie otrzymujemy możliwość uzyskania refundacji z urzędu skarbowego za wszystkie zakupione urządzenia, ale tylko przy pierwej instalacji. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od 1 stycznia 2015 roku wszystkie zgłoszone kasy musimy zainstalować i zafiskalizować w podanym terminie, nie ma możliwości sukcesywnego instalowania ich w skali po 1/5 ilości co miesiąc.

15) Jakie czynności doradztwa podatkowego podlegają fiskalizacji ? Zgodnie z Ustawą z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz.U. 1996 nr 102 poz. 475) czynności doradztwa podatkowego obejmują (Art. 2 ust. 1):
• udzielanie podatnikom, płatnikom i inkasentom, na ich zlecenie lub na ich rzecz, porad, opinii i wyjaśnień z zakresu ich obowiązków podatkowych i celnych oraz w sprawach egzekucji administracyjnej związanej z tymi obowiązkami;
• prowadzenie, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie im pomocy w tym zakresie;
• sporządzanie, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie im pomocy w tym zakresie;
• reprezentowanie podatników, płatników i inkasentów w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w zakresie sądowej kontroli decyzji, postanowień i innych aktów administracyjnych w sprawach wymienionych w pkt 1.

SKLEP INTERNETOWY

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

IT RTV AGD

Sklep internetowy

Ponad 23 000 produktów !

CZĘŚCI DO LAPTOPÓW

OFERTA SPRZEDAŻY CZĘŚCI

Części do laptopów

Oferta: NOWE i UŻYWANE

Informacja o COOKIES

Używamy plików COOKIES,
by ułatwić korzystanie
z naszych serwisów.


Jeśli nie chcesz by pliki
cookies były zapisywane
na Twoim dysku
zmień ustawienia
swojej przeglądarki.

dowiedz się więcej

U nas zapłacisz kartą:

Oferujemy płatność kartą Oferujemy płatność kartą

Zapraszamy: 9:00-17:00
Sob.: dyżury tel./wyjazdy
Nied.: dyżury tel.
Dni wolne: dyżury tel.


facebook

Kasy Fiskalne Częstochowa, Drukarki Fiskalne Częstochowa, Posnet Częstochowa, Elzab Częstochowa, Novitus Częstochowa, Innova Częstochowa, Wagi Elektoniczne, Kasa Fiskalna Częstochowa,
Komputery Częstochowa, Naprawa Laptopów Częstochowa, Serwis Notebooków Częstochowa, Serwis Komputerów, Programy Częstochowa, Program do Faktur, Fakturowanie, Symplex, Firmatec, Insert,
iBiznes, Small Business, Oprogramowanie, Serwis drukarek Częstochowa, Naprawa Monitorów LCD Częstochowa, Serwis Monitorów, Kasy Fiskalne dla Lekarzy, Kasy Fiskalne dla Prawników,
Kasa Fiskalna do Gabinetu, Kasa Fiskalna do Kancelarii

O firmie Kasy Fiskalne Częstochowa Drukarki Fiskalne Częstochowa Wagi Elektroniczne Notebooki Oprogramowanie Pozycjonowanie Odzyskiwanie Serwis Kontakt Sklep

Realizacja: Daas System 1997-2023

Valid HTML 4.01 Transitional statystyka